تفاوت بین انواع ترانزیستورها چیه؟

ترانزیستور جزء قطعاتی هست که هم خیلی مهمه و هم خیلی پر کاربرده و هم اینکه سوال در موردش خیلی زیاده یکی از سوالاتی که زیاد پرسیده میشه اینه که کدوم ترانزیستور رو کجا استفاده کنم. توی این پست دو تا پارامتری که میتونی با استفاده ازش ترانزیستور مناسب برای پروژه یا مدارات رو انتخاب کنی بهت گفتم تا بتونی حدودی در انتخاب ترنزیستور درست و به مشکل بر نخوری.ترانزیستور جزء قطعاتی هست که هم خیلی مهمه و هم خیلی پر کاربرده و هم اینکه سوال در موردش خیلی زیاده یکی از سوالاتی که زیاد پرسیده میشه اینه که کدوم ترانزیستور رو کجا استفاده کنم. توی این پست دو تا پارامتری که میتونی با استفاده ازش ترانزیستور مناسب برای پروژه یا مدارات رو انتخاب کنی بهت گفتم تا بتونی حدودی در انتخاب ترنزیستور درست و به مشکل بر نخوری.

________________________________________________________________________

میدونستی که آرتامیکرو غیر از ویدئو‌های آموزشی رایگان یک سری دوره‌های تخصصی هم داره تا اگه به رشته الکترونیک علاقمند هستی براحتی بتونی دوره‌ها رو تهیه کنی و از یادگیری رشته مورد علاقت لذت ببری؟ 

من  تو این دوره ها سعی کردم تمام مباحت مبتدی تا پیشرفته الکترونیک رو که حاصل سال ها تجربه و آزمون و خطای خودم هست رو جمع آوری و دسته بندی کنم تا هرکسی با مشاهده و تمرین بدون نیاز به هیچ پیش نیازی به راحتی وارد دنیای  الکترونیک بشه. برای تهیه دوره‌ها از لینک زیر میتونی استفاده کنی. 

درضمن فصل اول همه دوره ها رو بصورت رایگان برات گذاشتم تا بتونی با جزئیات بیشتری در مورد دوره ها آشنا بشی و بتونی قبل از تهیه دوره‌ها از محتوی داخل دوره باخبر بشی.  

 هر سوالی در مورد دوره‌های آموزشی آرتامیکرو داشتی با دفترتماس بگیر.تلفن دفتر 04533257698 پاسخگویی فقط بین ساعات 8:30صبح تا 14 ظهر و فقط درایام غیر تعطیل هست. 

با کمال میل منتظر تماست هستم. 

 
 پست های مرتبط
راه اندازی آی سی تایمر N555نحوه لحیم کاری آی سی های اس ام دی روی فیبر مدار چاپیاشتباهات رایج در لحیم کاریترانزیستور چیه و به چه دردی میخوره؟ رله چیه و چطور ازش استفاده کنم تغییر جهت حرکت موتور DC بصورت اتوماتیک بدون برنامه نویسیآموزش نصب و کرک نرم افزار کدویژن ای وی آر آشنایی با محیط و کدویزارد نرم افزار کدویژن ترکیب مقاومتها رابطه مقاومت و ولتاژ و جریان (قانون اهم) تقسیم ولتاژ با استفاده از مقاومت طراحی و ساخت مدار فتوسل با استفاده از مقاومت نوریساخت سنسور حرکت با مقاومت نوری و آپ امپ آموزش نصب، کرک و راه اندازی نرم افزار آلتیوم دیزاینر نسخه 14 نحوه ایجاد ساده ترین پروژه PCB در آلتیوم دیزاینرتبدیل مبنی اعداد برای کار با سون سگمت فرکانس میکرو رو چند بگیرم؟ کریستال خارجی بزارم یا داخلی؟اسپری خشک خوبه یا چرب؟ کدویژن یا بسکام - کدوم رو انتخاب کنم؟ میکرو کنترلر بهتره یا PLC? مدار ریست مودم با ریموت کدفیکس چطوری میشه از مدار در مقابل ولتاژمعکوس محافظت کرد بهترین پروگرمر برای AVR نحوه درامدزایی از الکترونیک سوال خیلی اساسی برای طراحات الکترونیکAVR دیگه منسوخ شدهسه نکته مهم در خرید سیم لحیمراه اندازی ماژول تشخیص مانع در سه سوتراهکار تضمینی برای رفع خطای پروگرمرچطور برنامه رو از رو میکرو بردارم و میکرو رو کپی کنم؟طراحی و ساخت کلید تک استارت با فلیپ فلاپ، خیلی ساده و کاربردی.مولتی متر مناسب و ارزون قیمت چی بخرم؟تست سیم های موتور پله ای با مولتیمترچطور میتونم کلید لمسی بسازمپایه های تغذیه به چه معنی هستند4 نکته کلیدی در انتخاب بهترین میکروکنترلر برای پروژه صنعتیتعویض فیوز مولتیمترچطوری ولتاژ رو افزایش بدیم؟سنسور درب یخچالهای جدیدترانزیستور کجاها کاربرد داره؟چرا قطعات و ماژولهای الکترونیکی میسوزن؟انواع مقاومتهای ثابت و متغییربرای شروع AVR خوبه یا آردوینو؟روش تضمینی برای ساخت مقاومت با مقدار خاصبهترین روش برای ساخت ولتاژ مرجعچطور یه پروگرمر بسازیم؟فیلتر پایین گذر و بالا گذر چی هستن؟سنسور رنگ و نحوه ی اتصال آن به میکروکنترلرلانه مرغ هوشمند با کنترل اینترنتیکاربرد خازن توی مدار چیه؟تفاوت بین انواع ترانزیستورها چیه؟فرق ترانزیستورهای مثبت ومنفی چیهکاربرد ترانزیستورها در مدارات الکترونیکی تفاوت بین انواع دیودها چیه؟چرا از دیود تو مدار استفاده میشه؟اگه دیود مناسب انتخاب نکنی میترکهخمیر قلع خشک شده چیکار کنم؟

مقالات مرتبط
آپ امپ چیست و چه کاربردی دارد